1. A párkány helyének megtisztítása:
Egy ruhával gondosan töröljük le a port, vizet és egyéb szennyeződéseket.
2. 1 cm-es lejtés felrakása:
A párkánynak kifelé lejtést kell adni ahhoz, hogy a víz lefolyhasson róla (ez kültérre helyezés esetén igaz, de belülre sem árt). Célszerű a párkány aljára (a belső, ablak felöli részre) ragasztani 20 cm-es távolságonként egy-egy faéket, vagy műanyag darabokat, esetleg kis, lapos parafa lapokat, így biztosan egyenletes lesz a dőlésszög.
3.Ragasztás:
A fogadófelületre kenjünk fel közepesen sűrű S1 minőségű flexibilis ragasztóhabarcsot (figyeljen oda, hogy ne használjon egészségkárosító anyagot), ez fogja majd rögzíteni a párkányt a falnyíláshoz. A ragasztót egyenletesen osszlassuk el egy fogazott glettvas segítségével. Helyezzük a párkányt a ragasztóágyra, amennyiben kevésnek bizonyult a ragasztó, vegyük vissza a párkányt és pótoljuk a szükséges mennyiséget. Az esetlegesen kitüremkedő ragasztót óvatos mozdulatokkal, frissen távolítsuk el egy vizes ruha/szivacs segítségével.
4. A párkány felhelyezése:
Úgy helyezzük fel a párkányt, hogy az ablaknyílás külső pereme és a párkány vízorra (a párkány lefele néző része) között legalább 2 cm távolság legyen, tehát a falsíktól 3 cm-t érjen túl. Erre azért van szükség, hogy a vizet elvezesse és az ne a falra csorogjon.
8. Szilikonozás:
A párkányt a csatlakozási pontoknál a ragasztó megszilárdulását követően tömítsük szilikonnal, így a víz nem csorog be a széleknél, a hézagok eltűnnek. A szilikon színe illeszkedjen a párkány, vagy a fal/ablak színéhez, esetleg színtelen is lehet.
Készen is van!
További kérdés esetén írjon, vagy hívjon minket bizalommal!
info@parkanygyar.hu
06-30-550-5550